MIPEX 2015: Holandsko a Británia sú menej priateľské k migrantom

Obe krajiny dnes vypadli zo zoznamu desiatich najpriateľskejších krajín v správe Index politiky integrácie migrantov (MIPEX) 2015.

 

Londýn 30. júna (TASR) - Británia a Holandsko sa stali menej priateľskými miestami pre migrantov vzhľadom na vplyv ultrapravicových strán a úsporných opatrení. Obe krajiny dnes vypadli zo zoznamu desiatich najpriateľskejších krajín v správe Index politiky integrácie migrantov (MIPEX) 2015. Informovala o tom agentúra Reuters.

Index porovnáva integračné politiky v 38 krajinách. K jeho zverejneniu došlo v čase citlivom pre Európu, pretože vlády diskutujú o rozdelení desaťtisícov migrantov.

Najlepšou krajinou pre integráciu migrantov sa stalo Švédsko, na ďalších priečkach sa umiestnili Portugalsko a Nový Zéland. Najviac stúplo Dánsko. Na poslednej priečke sa umiestnilo Turecko.

 

 

Read more...

LOADING

New results of MIPEX
(2014-2020)

We are pleased to announce that the new results of MIPEX (2014-2020) will be published by the end of 2020. MIPEX 2020 will include 52 European and non-European countries: Australia, Brazil, Canada, China, EU28, India, Japan, Mexico, US and much more. Stay tuned!